17 Ağustos 2016 Çarşamba

ELELE Kız ve erkek bebek isimleri sözlüğü

Bir aile olmanın en güzel tarafı kuşkusuz bebek sahibi olmak.Ailenin en küçük ve yeni üyesinin ismi ise en önemli konulardan biridir.Hatta daha bebeğin cinsiyeti bile belli olmadan isminin ne olacağı yönünde alternatifler belirlenmeye başlar. 

Ben hamileyken, bebeğimin cinsiyetinin henüz belli olmadığı dönemde iki cinsiyet içinde seçtiğimiz birkaç farklı isim vardı. Sonra bebeğimin erkek olduğunu öğrenince bu alternetiflerden hangisini seçsek diye düşünmeye başladık. 

Seçtiğimiz alternatif isimlerin anlamlarını araştırırken internetten yardım alıp hem kulağa hoş gelen hemde anlamı güzel olan bir isim seçmek için az uğraşmadık. Ancak sağdan soldan isimlerin anlamını bulmaya çalışmak ve karar vermek çok zordu.Ustelik birde önceden seçtiğimiz isimlerden vazgeçip yeni bir isim konusunda karar vermek ise oldukça zaman aldı.Ilk basta belirlediğimiz isme eşimle birlikte onay verdik ve hastahanede misafirlere hediye edeceğimiz kolonya şişelerinin üzerindeki "HOŞGELDIN ..." stickerlarına  ismini bastırmıştık.Doğuma gitmeme 10 gün kala oğlum için seçtiğimiz isimden emin olamayıp değiştirmeye karar verdik!

Tekrar isim arama ve anlamı konusunda eşimle yaptığımız çalışmalar sonucunda doğuma girmeme günler kala oğlumun ismini belirledik.

Isim seçme konusu çok keyifli olduğu kadar sancılıda bir süreç. Bebeklerimize koyduğumuz ismi ömürleri boyunca taşıyacak olmaları ise anne ve babaların üzerinde en doğru kararı verebilme adına bir baskı oluşturuyor. Hamile olan veya ailesinde hamile olup bebeğine isim arayışında olanlar varsa ELELE 'nin harika bir kız ve erkek bebek isimleri sözlüğü var.Ben hamileyken keşfetmiş olsaydım işim çok kolaylaşırdı.Bu yüzden sizlerle keşfettiğim bu sözlüğü paylaşmak istedim.

Yeni isim alternatifleri bulmak,seçtiğiniz isimlerin anlamlarını öğrenmek ve bu süreçte güvenilir bir kaynaktan destek almak isterseniz ELELE kız ve erkek bebek isimleri sözlüğünden yararlanabilirsiniz.

4 yorum:

 1. İsim seçmek gerçekten çok zor
  Biz de epey vakit harcadık 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ailenin içine sinen bir isim bulmak hem keyifli hem yorucu ama verilen isimden memnun kalındiysa sorun yok:)

   Sil
 2. Karar aşamasi bizi de cok zorladi
  Sectigimiz hicbir isimde ortak paydada bulusamayip tamam bu olsun dediklerimiz de bebegimize yakismadi gibi geldi sanki :)
  5.ayin sonunda nihayi karara vardik umarim sizinki gibi bi degisiklige ugramaz :D

  YanıtlaSil
 3. Herkes bizim kadar şanslı olmuyor 🙏🏻💕

  YanıtlaSil