21 Mart 2016 Pazartesi

Kiko Dinky Magenta ruj
Geçtiğimiz hafta yurtdışından sipariş ettiğim kiko ürünlerinden ojeleri blog'a konuk etmiştik,bu hafta ise kiko'yu Endless love serisi rujlarını yakından göreceğiz ,bu arada hala sabırsızlıkla kiko'yu Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz.

Endless love serisi rujlar kalpli şekliyle eminim birçok kişinin hoşuna gidecektir
Ben ilk gördüğüm de sırf bu kalp şekli yüzünden vuruldum bu rujlara.Bendeki rengi Dinky magenta,içinde minicik mor pırıltılı yansımaları olan vişne çürüğü -fuşya karışımı bir renk.Bahar ve yaz aylarına pembeleri, fuşyaları çok yakıştırıyorum.

Rujun yumuşacık ve dudakları oldukça güzel nemlendiren bir yapısı var.Dudaklarda kuruluk yada çatlak olduğunda da rahatlıkla kullanılacak rujlardan biri.Nemlendirmesi yoğun ve yapısı ince dokulu olduğu için varsa dudaktaki çizgilere dolma yapmıyor. Ben ilk denediğimde dudaklarım hayli kuruydu ama ona rağmen herhangi bir sorun olmadı hatta güzel şekilde nemlendirip kuruluğu gidermede destek verdi.
Rujun oldukça kalıcı olması ise bir başka güzel tarafı.Sürdükten sonra birşeyler yiyip içmeme rağmen uzun süre kalıcılığını korudu.

Hem renk olarak hemde yapısı ve kalıcılığı'yla benim sevdiğim bir ruj oldu ancak her Güzelin bir kusuru olduğu gibi bu rujda da ufak bir sorun var.Göze güzel gelen o kalpli şekli ruju sürme aşamasında sıkıntı yaratiyor.Bildiģimiz kesik uçlu rujlar gibi olmadığından sürerken ruju taşırma problemi var maalesef.Hatta öyleki ruju sürerken taşma yapmasın diye ne tarafından tutupta sürsem diye cambazlık yapıyorum.Bu problemde olmasa çok güzel ve kullanışlı bir ürün

11 Mart 2016 Cuma

Victorias secret Glamour parfümVictorias Secret'ın birbirinden güzel ürünleri arasında zaman zaman kendimi kaybediyorum.Renkli kozmetiğinden ziyade daha çok parfümlerini ve vücut losyonlarini seviyorum.Bugün blog'da Glamour parfüme yer vereceğim .

Tam bir yaz kokusu olan Glamour'un üst  notası mango, orta notasi gardenya ve alt notalari amber'den oluşuyor. İlk başta fresh ve meyvemsi bir kokusu olsada parfümü sıktıktan bir süre sonra daha yoğun olarak çiçeksi bir koku ortaya çıkıyor .Ben aslında yoğun ve baharatlı kokulardan hoşlansamda Glamour'un bu fresh ve çiçeksi kokusunu yaz aylarının sıcağı için daha uygun buldum.Malum sıcak havada baharatlı kokular bunaltıyor.Parfümün kalıcılığı çok yüksek değil,gün içinde birkaç kez tazeleme ihtiyacı duyuyorum.Sanırım Parfümün tek eksisi kalıcılığının yüksek olmaması.Ben parfümleri kokularının daha kalıcı ve yoğun olması için duş jeli ve vücut losyonu ile birlikte kofre halinde almayı tercih ediyorum.Parfümü losyonu ve Duş jeli'yle birlikte kullanınca tek başına kullandığım zamanlara nazaran daha kalıcı bir kokusu oluyor.
Vücut losyonu'nun Parfümün kokusunu yoğun şekilde veren güzel bir yapısı var.Nemlendirmesi ise ortanın altında.Zaten parfüm kofrelerindeki losyonlardan nemlendirme anlamında çok yüksek beklentiler içinde olmamak gerekiyor.Parfümlerin losyonları genelde Parfümün kokusunu ve yoğunluğunu beslemek ve destek vermek amaçlı üretiliyor. Sizin victorias secret parfümleri arasında kullanıp sevdikleriniz hangileri ?

9 Mart 2016 Çarşamba

Essence big bright eyes
Essence ' in birçok ürününü çok beğeniyorum Bana göre fiyatlarıyla kıyaslayınca oldukça başarılı bir marka.Essence'in dudak ve göz kalemlerini de sık sık kullanıyorum.Yine göz kalemi almak için standı kurcalarken bu Jumbo boy big bright eyes kalemle tanıştım ve çok beğendim.Kalemin özelliği gözleri büyük gösterip aydınlatmak.

Göz makyajı yaparken hep göz kapağının iç kısmına sürecek aydınlatıcı bir kalem arıyorken big bright eyes'ı bulmam iyi oldu.Göz kapağının iç kısmı için piyasada genelde ya ten rengi ya beyaz kalemler var.Ten renginin görüntüsünü sevmiyorum,beyazda bana göre çok çiğ duruyor.İkisinin arasında orta bir renk olarak bu kalemi severek kullanıyorum.
 Gözün iç kısmına uygulandığında gözlerin ebat olarak daha büyük görünmesini sağlıyor.
Beyaza yakın bejler yada beyaz kalemler göz kapaklarının içine sürüldüğünde bu büyük gösterme efektini verip aynı zamanda yorucu geçen bir günün sonrasında daha canlı ve dinlenmiş bir görüntü veriyor.
Ben kalemi hem göz kapağı içine hemde göz pınarlarına uygulayıp aydınlık ve canlı bir görünüm yakalıyorum.
Kalemin iki farklı rengi var ,biri sarı alt tonlu bej rengi diğeri ise bende olan pembe alt tonlu bej.Sari alt tonlu olanı kendime pek yakıştırmadığımdan, pembe alt tonlu olanı seçtim.Kalemin çok uygun bir fiyatı var maalesef suan hatırlamıyorum ve kalın Jumbo kalem olduğundan çok bereketli .

Yumuşacık kolay sürülen bir yapısı var ve hızlıca makyaj istediğimde çok pratik ve işe yarayan bir ürün oluyor.Kalemin tek kusuru çizgilere dolması ve göz kapağı üzerinde gün içinde çizgilenme yapması bu sebeple ara sıra kontrol edip düzeltmek gerekiyor.Açıkçası bunu çok sorun etmiyorum çünkü çok uygun fiyatlı ve çok pratik bir ürün olduğu için sevdiğim ve son zamanlarda sık sık kullandığım bir ürün haline geldi.Yalnizca her Essence standında bulamıyorum bu yüzden bulduğum yerden mutlaka stok yapıyorum. 

3 Mart 2016 Perşembe

Obagi exfoliant

                                       


Obagi cilt bakımında mucizeler  profesyonel çözümler sunan öncü markalardan biri.Maalesefki tanınırlığı oldukça az ama kullananların vazgeçemediği nefis ürünleri var.Özellikle markaya ait sadece güzellik merkezlerinde uygulanan blue peel' varki birkaç hafta içinde bambaşka bir cilt oluşturuyor.Ben bugün blog'da Obagi'nin Zo skin health serisinden haftalık kullanılan bir exfoliant'a blog'da yer vereceğim.

Öncelikle şunu söylemek istiyorumki uzun zamandır Clarins'in soyulan peeling'ini kullanıyorum ve çokta memnunum.Obagi'yi tavsiye üzerine denemek için aldım ve sanırım artık obagi exfoliant ile Clarins'i dönüşümlü kullanacağım çünkü ikiside çok güzel sonuçlar veriyor ve ikisi de vazgeçilecek gibi değil.


                                      


 Obagi'nin exfoliant'ı Ölü deniz'den çıkarılan zengin magnezyum kristalleri içeriyor.Çok ince bir yapısı var ve diğer bir çok exfoliant'tan farklı olmak üzere hassas ciltlerde bile bu ince taneler cildi hiç yormadan yıpratmadan temizliyor.Benim cildim oldukça hassas olduğu için bu tarz ürünlerle bazen sorun yaşayabiliyorum ama dediğim gibi benim cildimde bile herhangi bir reaksiyona sebep olmadı.

Temiz ve ıslak cilde bir nohut tanesi kadar ürünü dağıtıp ellerle nazikçe bir süre ovuşturuluyor.Bu ovuşturma sırasında ciltteki tüm ölü hücreler,siyah noktalar(özellikle burun üzerindeki) yavaş yavaş temizleniyor.Ürünü ciltten suyla durulayarak temizliyorsunuz,ben ürünü temizlerken her seferinde daha yüzümü durulama aşamasında cildimdeki yumuşaklık ve kayganlığı bariz hissediyorum.
Ürünü temizledikten sonra ise aynada parlayan,tertemiz ve pürüzsüz bir cilt göreceksiniz.Ben ilk kullandığımdan beri mucize exfoliant diyorum buna çünkü uyguladığımın ertesi günleri bile aynı parlaklık ve pürüzsüzlüğü hala görüyor oluyorum.
Exfoliant'lar düzenli kullanıldığında ciltteki ince kırışıklılarda çok etkili oluyor.Cilt yüzeyinde biriken ölü hücreler hem cildi matlaştırıyor hemde sürdüğüm serum ve kremlerin emilimini azaltıyor.Bu sebeple haftada bir bu tarz ürünle cildi derinlemesine temizlemek çok önemli.

Bu exfoliant haftada bir kullanımı tavsiye ediyor.Ben ürünü yaklaşık 4 ay kadar önce aldım,nohut tanesi kadar ürün hem yüz hem boyun bölgesine yeterli geldiği için kavanozu anca yarıladım.


Bu arada belirtmek istediğim çok önemli bir nokta var ben ürünü eczaneden aldım.Obagi'nin satışını yapan bazı online kozmetik alışveriş siteleri var ancak Obaginin kendi sitesine girerseniz bazı kozmetik alışveriş sitelerinin adını verdiğini ve bu sitelere hatta internetten satış için herhangi bir yere ürün göndermekdilerini sadece yetkili eczanelerde satış yaptıklarını söyledikleri kısa bir yazı göreceksiniz.Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.