24 Ocak 2017 Salı

Sevgiliye çiçek


İlişkinizde yolunda gitmeyen bir şeyler varsa veya ilişkinizi olduğu hali ile korumak ya da nirvanaya yükseltmek istiyorsanız hemen şimdi ne yapıyorsanız bırakın ve ona çiçek gönderin.

-Bir buket çiçek neyi değiştirir ki? dediğinizi duyar gibiyim. 
Ancak yanlış duymadınız. Tahmin bile edemeyeceğiniz birçok kapının anahtarı çiçeklerde gizli. Kadınlar arasında parmakla gösterilen modern zamanın Clark Kent’i siz olabilirsiniz. 

İşte sırrımızı açıklama zamanı geldi! Sevgilinize çiçek almanız için evladiyelik 10 nedeni sizler için derledik, buyrun şöyle geçelim.1- Sevgilinizi, eşinizi sevindirmek istiyorsanız olabilecek en minimum maliyetli ve maksimum mutluluk garantili sürpriz çiçektir.

Kadınlar çiçekleri sever. Bu bilinen bir genellemedir. Ancak genelleme olması bunun bilimsel bir temele dayanmadığını düşünmenize sebep olmasın. Bu bir çeşit öğretilmiş hafıza meselesi. Yani hayata dair edindiğimiz genel bilgileri ve gerçek bilgilerimizin bilinçli hatıralarını burada saklarız. Kültür, kurallar, kavramlar, genellemeler zihnimizin bu bölmesinde yer alır. Kadınların çiçek sevmesi meselesi de yüzyıllardır zihnimize işlenmiş bir çeşit kültürdür. 

Unutmayın, çiçek sevmiyorum diyen bir kadın varsa; yüksek ihtimalle daha önce birinden çiçek almamıştır ve bu duygunun ne olduğunu bilmiyordur. 

2- İmajınızı tazelemenin kolay yolu için bu taraftan lütfen.

İlişkinin başından beri ince düşünceli olmamakla yargılanan ve inadından o çiçeği almayan beyler; bu maddemiz sizler için çok önemli.

Neden bu inatlaşma?

Sevgilinizi çok mutlu edebilecek ve sizden çok da bir emek, zahmet beklemeyen bu sürprizi bekletmek artık gereksiz olmadı mı? Şimdi size yönlendirilen bütün kötü imajı yıkıp geçme zamanı! 

Sevgilinize bir çiçek alın ve “Düşüncesiz Adam” olmaktan “Çiçek Alan Adam” olmaya terfi etmenin haklı gururunu yaşayın. Bir önceki durumdan çok daha keyifli olacağının garantisini verebilirim.

3- Komşunun oğlu Sedat bu sefer siz olmak ister misiniz?

Okulun en başarılısı, iş yerinin en beceriklisi, arkadaş ortamının en popüleri, en iyi evlat, en iyi torun hep o! Sedat! Peki bu sefer neden en iyi siz olmayasınız?

  • Sevgilisine her hafta çiçek alan Hakan
  • Annesini papatyalarla mutlu eden Mert
  • Eşini akşamları çiçek sepeti ile mutlu eden Mustafa

Pekala bu sefer “Sedat” siz olabilirsiniz. Parmakla örnek gösterilen o sevgili neden siz olmayasınız? 4- Bir Buket Çiçek = Gülümseme + Öpücük + Huzur 

İşte karşınızda huzurlu bir ilişki için gerekli denklem. Dilerseniz çiçek kısmını başka itemler ile de değiştirebilirsiniz ancak hem karşı tarafa etkisi hem de size mali etkisi oldukça farklı olabilir. Bizim önerimiz denklemi çiçek ile sabit tutmanızdır.

Akşam eliniz bir buket çiçek ile veya mis kokulu bir çiçek sepeti ile gitmeniz sonrasında yaşanabilecek yoğun sevgi gösterisine hazırlıklı olun. Görgü tanıkları, çiçek gönderilen kadınların tüm gün gülümsediğini ve mutluluklarının uzun süre kalıcı olduğunu iletiyor.


5- Sahilde tepenize binen teyze “Şu güzel gözlü ablama bi’ gül al be güzel cocuk” dediği zaman “Ben ona her zaman alıyorum zaten” diyerek sıyrılabilirsiniz.

İlişkinin özellikle ilk zamanlarını hemen tespit edebilme yeteneğine sahip çiçekçi ablalar “Almaz mısın güzel ablama bi’ çiçek” diyerek yolunuzu keserler. O durumda çiçeği alsanız bir türlü almasanız bir türlü. 

Zoraki alınan bir çiçek olduğu için sevgiliniz - Kadın karşımıza çıkmasa alacağı yoktu, kendi düşünmedi ki. diye düşünebilir ve alacağınız çiçeğin hiçbir manası kalmaz. 

Çiçeği almadığınız zaman ise - Zaten ne zaman bir çiçek aldı ki şimdi alacak, düşüncesiz işte. Fikri birden yapıştırıverilir karizmanızın üzerine. 

Bu durumla karşı karşıya kalmamak için sevgilinizi çiçeklerden mahrum bırakmayın. Sevgilisine çiçek almayan erkek imajını üzerinize giymeyin. Çiçekçi abladan müsaade isteyip, “Ben ona zaten her zaman çiçek gönderiyorum.” havalı çıkışı ile sahneyi terk edin.6- Tartışmalarda kozlarınız artsın, geleceğinize yatırım yapın.

Çiçeklere karşı yoğun sevgisi olmadığını iddia eden hanım kızlarımız da dahil olmak üzere, tartışmalarda konu erkeğin romantizminin eksikliği olduğu zaman incilerini dökerken çiçeklerini de döker. Nasıl mı? İşte olası diyalog şu şekilde;

-Zaten sen beni artık sevmiyorsun
+Ama hayat
-Beni eskisi kadar önemsemiyorsun
+Bunu nereden çıka
-Zaten bana en son ne zaman çiçek aldın hatırlamıyorum bile
+ (Sessizlik)

İşte bu noktada başınızı öne eğip ayak parmaklarınızı saymamak adına geleceğinize yatırım yapın. Çiçek göndermeyi ihmal etmeyin.

7- Halka açık alanlarda şovunuzu yaparak sevgilinize uzanan gözleri uzaklaştırın.

Umarım çiçek göndermenin sadece sevgiliniz için mutluluk verici bir eylem olduğunu düşünmüyordunuz? Kadınların özellikle iş yerlerinde çiçek almaktan mutluluk duymasının sebebi, toplum içerisinde artan özgüvenleridir. Ancak bu ondan çok sizin işinize yarayacak bir olaydır. Nasıl mı? Ofise gelen bir buket kırmızı gül kişilere farklı hisler uyandırır.

-Canım sevgilim yaa, ne kadar da ince düşünceli, geçen hafta Selin’e gelenden çok daha güzel bir buket. (Sevgiliniz)
-Ezgi’nin sevgilisi yine çiçek göndermiş, bizimkinde hala tık yok! (Kıskanç iş arkadaşı)
-Demek ki bu kızın sevgilisi var, listeden çıkar. (Sevgilinizde gözü olan potansiyel tehlike)

"Bu kızın kapı gibi sevgilisi var" mesajınızı en net şekilde iletmek için cicek.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


8-Zevkinizi göstermek için bir fırsattır.

Her zaman zevksizliğinizden şikayet eden güzel sevgilinizi şaşırtmanız için benzersiz bir fırsat karşınıza çıktı. En güzel çiçeği ben gönderirim iddialı çıkışı ile kamuoyunu şaşırtabilir ve sevgilinize aslında ne kadar zevkli olduğunuzu gösterebilirsiniz. 

9- İlişkinizde boyut atlatabilmek için karşılaşacağız nadir fırsatlardan biridir.

İşte bu nokta oldukça önemli. Sevildiğini bilmek kadınlar için yeterli değildir. Bunu fiziki olarak da görmek isterler. Hatta başkalarının da görmesini isterler. Çiçek almak sevgilinizin özgüvenini arttırır, ilişkinize boyut atlatır. İsviçreli bilim adamları bu konu üzerinde henüz kesin bir karara varamasa da birçok jeste nazaran çiçeklerin daha kesin bir mutluluk getirdiği su götürmez bir gerçektir.

10- Sonrasında “Keşke” demezsiniz…

“Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır, çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür.” Anne Frank

Olayı bu kadar dramatize etmesek de gün gelir, yeteri kadar önemli bulmayıp almadığınız çiçekler yüzünden pişmanlık duyabilir; keşke vakti zamanında bir buket çiçek götürseymişim sevdiceğime diyebilirsiniz.

Uzun lafın kısası çiçek almak güzeldir, alın. Hatta sadece sevgilinize, eşinize değil; annenize, kız kardeşinize, hayatınıza bir şekilde dokunmuş bütün kadınlara çiçek alın. İnanın size olan getirisi tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla olacak.
2 yorum:

  1. Galiba eskiden daha romantiktim... şimdi çiçek yerine Bonnyfood gelse daha iyi diye düşünüyorum bazen :)))) Tatlı bir yazı olmuş ama, umarım feyz alanlar olur :)))

    YanıtlaSil
  2. Bu yazıyı kocama yollar mısın 😳 Evet ya mutluluk o kadar işte

    YanıtlaSil