5 Ekim 2017 Perşembe

Botoks ve dolgu hakkında herşey


Herkese merhaba!

Son günlerde blogum'daki botoks ve dolgu ile alakalı yazıyı okuyup merak ettikleri noktalar için mail'le iletişime geçen o kadar çok kişi varki bu yazıyı yazmak artık şart oldu :) bu arada söz konusu yazıyı okumayanlar için tıktık .

Gelen sorulara toplu olarak cevap verebilmek ve en çok merak edilenleri yanıtlamak için soru - cevap şeklinde devam ediyorum. -Botoks ve dolgu fiyatları nedir?

Botoks 'un fiyatı yaptırdığınız yere ve doktorun kullandığı markaya göre değişkenlik göstersede Botox 700-900 TL arasında yapılıyor. Dolgu için ise 1.250 -1.500 TL arasında fiyatlar değişiyor. -Dişçim çok uygun fiyata Botoks yapabileceğini söyledi yaptırsam nasıl olur?

Diş hekimleri yüz anatomisini derslerinde gördükleri için botoks ve dolgu yapılacak kısımlar hakkında fikir sahibi olabilirler ancak bu yapacakları işlemin doğru olduğunu göstermez. Adı üstünde diş hekimi! Dişlerinizle çalışması gereken kişiyi yüzünüze yönlendirirseniz sonuç hoşunuza gitmese bile yapabileceğiniz hiç birşey yoktur.Yaptırmayacağım birşeyi kimseye tavsiye etmem.-Botoks ve dolgu'nun kalıcılık süresi nedir?

Botoks'u eğer düzenli uygulatıyorsanız,yaklaşık 6-8 arası ay arası kalıcılık süresi oluyor.

Dolguda ise ortalama 9-12 arası kalıcılık süresi var.-Botox yaptıralı 4 ay oldu kırışıklıklar eski haline döndü, kalıcılığı neden bu kadar az sürdü? 

Muhtemelen ilk kez Botoks yaptırmıştınız. İlk yapılan Botoks genellikle daha kısa süreli kalıcılığını muhafaza eder bu yüzden genelde ilk ve ikinci botoks  arasındaki süreyi 4 yada 5 ay ile sınırlı tutup tekrardan işlem yapılması tavsiye edilir. İkinci Botoks'unuz en az 6 ay kalacaktır. -Doktorum sigara içersem dudak dolgu'mun çabuk eriyeceğini söyledi doğrumu? 

Evet doğru, sadece sigara değil fazlaca mimik kullanarak dudaklarınızı eğip bükerek kullanırsanız dolgunun kalıcılığı azalıyor. -Gözaltı doğusuna ihtiyacım var ama korkuyorum. Gözaltına da iğnemi 
yapılıyor?

Gözaltı bölgesi için dolgu yapılırken gözaltından değilde daha çok yanağa yakın bölgeden kanülle giriş yapılıyor. Uyuşturucu krem kullanılsada biraz acıyor tabiki.-Yapılan dudak dolgumu hiç beğenmedim geri çıkarttırabilirmiyim.

Pek sanmıyorum :)yaklaşık 9-12 arası kendinizi böye görmeye alışın  derim.Gerçi çok enteresan durumlarda çıkartma işlemi yapılıyor sanıyorum ancak ameliyat gerekiyor. 


Bu arada botoks hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz diye şuraya bir link bırakıyorum. 

Hyaluronic asit dolgusu ve yağ enjeksiyonu gibi konularda detaylı bilgi sahibi olmak isteyenleri de şuraya alalım. 

Umarım merak edilenler için bilgilendirici ve akıllardaki soru işaretlerine cevap verici nitelikte bir yazı olmuştur.Merak ettiğiniz diğer detaylar için kozmetikdelisi@hotmail.com adresime yazın ,cevapları bu yazıya ilave ederekdaha kapsamlı hale getirelim. Herkese sevgiler;)

1 yorum:

  1. her ikisini de düzenli yaptırıyorum ve özellikle botoxdan çok memnunum..

    YanıtlaSil