12 Kasım 2014 Çarşamba

Nars mat ruj


Nars'ın en sevdiğim ürünleri allıkları ve aydınlatıcılarıydı ama ne zamanki mat rujlarını denedim o andan itibaren en sevdiklerim arasına mat rujlarda dahil oldu.Bu yazıda göz atacağımız renk 'sex machine' ,Nars'ın bir çok ürününde olduğu gibi isimler birazcık sakıncalı:)) ama renk nefis. Son derece doğal ve kendi dudağımdan bir kaç ton koyu duran bu gül kurusuna kaçan renk su sıralar en sevdiğim renklerden biri.Her mat rujda olduğu gibi dudaklardaki kusuru anında göstermesi dezavatajı.Eğer dudaklarınızda kuruluk,soyulma yada pullanma gibi bir durum varsa öncesinde hafif peeling hemen arkasından yoğun nemlendirici bir krem uygulayıp dudaklara küçük bir bakım yaptıktan sonra kullanın derim.Çünkü dudaktaki pullamayı daha da yoğun şekilde gösteriyor.Kalıcılığı diğer nemlendiricili rujlara ve Gloss'lara göre çok daha uzun.Sanırım mat yapıda olmasınında bunda etkisi var.Sabah sürüp,öğleden sonrasına kadar rengin sadece ağız içine yakın bölgeden hafifçe azalmasıyla uzun süre dudağımda kalıyor.Bu arada tüm Nars ürünlerinde olduğu gibi ambalajın kirlenmesi durumunun önüne pek geçemiyoruz.Temizlik ve temiz görüntü konusunda hassas olanlar eminim bu duruma birazcık sinir oluyordur.Özellikle allıklarda siyah kısımlara yapışan renklerin çıkmaması gibi mat rujda da renklerin o siyah kısımlara bulaşması ve çıkmaması sorunu var.Tam bir sonbahar rengi gibi olan hafifçe gül kurusuna kaçan ama içinde minicik bir kahvelik barındıran bir ton.Alt fotoğrafta dudağımdaki rengini görebilirsiniz.Tabii herkesin dudağının tonu farklı olduğundan renkler yanıltabilir bu yüzden bir sonraki fotoğraftada elimin üzerine sürerek esas rengi gösterdim.Siz Nars mat rujları denedizmi?


6 yorum:

 1. mat rujları çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum çünkü dudaklarım hemen kuruyor. Ancak Nars aklımı hep çeliyor. Güle güle kullan bayıldım rengine!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurutma kısmında haklısın ama matin duruşu çok başka oluyor dimi:)

   Sil
 2. Çok güzelmiş canım rengi, güle güle kullan :) Bende de nar çiçeği / kırmızı tonu var, çok severek kullanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canim,nar çiçeği rengi de çok guzel sende Güle güle kullan cnm:)

   Sil
 3. Rengi çok güzelmiş canım,gidince bakmalı bu seriye.Elimde denemek üzere olduğum bir Nars rujum var,bakalım sevecek miyim :))

  YanıtlaSil