15 Ocak 2016 Cuma

L'OCCİTANE Shea yağlı balsam

                                                             


L'occitane doğal ve bitkisel içerikleriyle tanınan,başarılı ürünleri olan bir marka.Markanın kuru ve neme ihtiyacı olanlar ciltler için ürettiği Shea yağlı serisi ise tamda nem ihtiyacı olan ciltler için ideal.Bu kofre ise Shea yağı içeren duş jeli,sabun,balsam ve saf shea yağı olan bir kutudan oluşuyor.Bu yazıda sadece şu sıralar bu kofre içinde sık sık kullandığım shea yağlı el kreminden bahsedeceğim.                                                       

Bu krem,%20 oranında saf shea yağı içeren bal,badem özü ve hindistan cevizi yağı içeren oldukça yoğun içerikli nefis bir krem.Elleri çok kuru olan yada soğuktan kuruyanlar için bence şuan piyasadaki en iyi kremlerin başında geliyor.


                                                       

Kremin yapısı bildiğimiz el kremlerinden oldukçu farklı.İlk denediğimde kremin yapısına elimin üzerinde baktım ve bu krem gibi değilde sanki kaymak gibi görünüyor diye düşündüm.Yapı itibariyle farklı olan bu kremin çok çok yoğun bir nemlendirmesi var.Ancak en önemlisi bu kadar yoğun nemlendirirken hiç yağlı his bırakmıyor! bu kreme bayıldığım nokta bu oldu zaten.
Ellerimin en kuru olduğu zamanlarda sürüp çok hızlı bir şekilde cildimi yumuşatıyorum.Shea yağı zaten çok yoğun nemlendirip besleyen bir yağken içeriğindeki hindistan cevizi yağıda bence elleri yumuşacık yapma konusunda çok etkili.Zaten artık birçoğumuz cilt ve saç bakımı konusunda hindistan cevizi yağının faydalarını biliyoruz.

                                                   

Yaklaşık 150 ml'lik tüpteki bu krem oldukça bereketli.Tüm kışı bir tüp kremle geçirmek bu büyük boy tüp sayesinde mümkün,aynı serisinin duş jeli ve sabunuda kuru ciltleri dahada kurutup yıpratmadan temizleme konusunda çok başarılı ama onlar ayrı bir yazının konusu olacak.
                                                       


                                                       
Kremi o kadar beğendimki sanırım kış aylarında ellerim yine böyle çok kuruduğunda ilk başvuracağım ürün L'occitane shea yağlı krem olur.

Bu arada L'occitane'ın nefis kokulu diğer el kremleride hem kokuları hem nemlendirmeleriyle oldukça başarılı.Günlük kullanım için iyi birer alternatif oluyorlar.

                                                   

                              

1 yorum:

  1. Güzel günlerde kullan canım.L'occitane ürünlerini deneyimlemekte biraz geciktim sanırım.El kreminin yapısı gerçekten farklı görünüyor...

    YanıtlaSil