15 Nisan 2018 Pazar

Burun estetiği

Kendimizi en iyi bulduğumuz zamanlar kuşkusuz güzel olduğumuzu hissettiğimiz anlar olsa gerek diye düşünüyorum.  

Kozmetik ürünlere merakımız, cilt bakımı ve makyaj için harcadığımız zaman ve bütçe hep bu daha iyi görünme kaygısına hizmet ediyor.Doğrusunu söylemek gerekirse daha iyi görünmek, yada şöyle söyliyeyim kişinin olabileceği en iyi hale gelmesi her açıdan avantajlı bir durum. Gerek iş gerek özel hayatta kendini daha iyi hissetmek moral ve motivasyonu yükseltiyor.Çoğu zaman insanın psikolojisini bile etkiliyor nasıl göründüğü.
Bu yüzden iyi görünmek için kozmetik'lerden destek alındığı gibi ihtiyaca göre estetik operasyonlardan da destek alınabiliyor. 
Önceki yazılarımdan bilirsiniz, şimdiye kadar dolgu ve botoks gibi ufak dokunuşlar yaptırmıştım. Sonuçlardan memnun kaldım ve sizlerle de paylaştım, blogum'daki en çok okuma sayısına ulaşan yazılarımda dolgu ve botoks paylaşımlarım oldu. Şu sıralar burnum içinde ufak bir operasyona girsem nasıl olur diye düşünüyorum .Genelde burun operasyonuna burun kemiğindeki kemer yada eğrilik için giriliyor,benim burun kemiğimde bir problem yok ama burnumun uç kısmını fazla etli ve yuvarlak buluyorum. Kilo verdikten sonra uçtaki büyüklük daha belirgin hale geldi. Bende şu aralar sadece burnumun ucu için ufak bir operasyona girsem nasıl olur diye araştırmaya başladım. Burun da kemiğe dokunulmayacaksa operasyon diğer ameliyata göre nispeten daha basit, daha az maliyetli ve hastanede yatış süresi açısından da daha kısa oluyormuş. Bunlar tamam ama benim için en önemli konu burnumu yaptırır ve yeni görüntüden ya memnun olmazsam.Bu yüzden burun estetiği  nasıl olur ,nasıl yapılır diye araştırırken vanity clinic'i buldum. Op.Dr.Güray Yeşiladalı tarafından kurulan bir estetik kliniği.Doktorun Almanya,Amerika ve Türkiye'de estetik ve plastik cerrahi alanında 1000'in üzerinde başarılı ameliyatı var.Henüz gidip doktorla görüşmedim ama internet sitelerinde fotoğrafınızı gönderdiğinizde sizin için neler yapılması gerektiği yorumlanıyor. Bende fotoğraf gönderip bir uzmanın fikrini almak istiyorum.Burun estetiği olursam burnumun yeni hali nasıl olacak görmem gerekiyor. Tabi bunuda internet üzerinden yaparlarmı yoksa muayene'ye gitmem gerekirmi soracağım .


Fotoğrafımı yollarken ücretsiz muayene seçeneğini de kullanmayı düşünüyorum. Tabi doktor fotoğrafımı bilgisayarda tasarlayıp gösterdiğinde burnuma yapmayı planladığı operasyonun benim aklımdakiyle aynı şey olduğunu görmek ve bu yeni halin bana yakışıp yakışmadığından emin olmak istiyorum. Burun estetiği ve özellikle burun ucu estetiği olanlar deneyimlerini, süreçte neler yaşadıklarını ve sonuçtan memnun olup olmadıklarını yoruma yazarlarsa benzer tarzda ameliyatlar düşünenler içinde yol gösterici olacaktır, sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder