4 Haziran 2015 Perşembe

Lapitak tırnak bakım kremi


Uzun zamandır Lapitak'ın ayak bakım kremlerini kullanırım,oldukça memnun kaldığım için Lapitak'ın diğer ürünlerine karşıda oldukça sıcak bakıyorum.Son zamandlarda Lapitak'ta genişleyen ürün yelpazesiyle hem ayak hem el bakımında öncü markalardan biri olduğu gibi sadece el ve ayak değil tırnak bakımında da güzel ürünler çıkaran hale geldi.

Bu gün blog'da Lapitak tırnak bakım kremi bizlerle olacak.Manikürden fazla hoşlanmayan ve nadiren yaptıran biriyim.En iyi yerlerde bile yaptırdığım manikürün 3 gün geçmeden yine bozulması ve tırnak etlerimin kopuk kopuk farklı yerlerden yine çıkması yüzünden manikürden soğudum.Hatta bazı yerlerde etleri o kadar derinden alıyorlarki bu sefer tırnak etlerinin dibi şişip irritasyona uğramış gibi tuhaf ve tahriş olmuş şekilde görünebiliyor.Bende tırnak etlerim çok uzadığında ayda yada iki ayda bir belki maniküre gidip diğer zamanlarda tırnak ve tırnak etleri için özel üretilmiş bir krem kullanarak tırnak etlerimi geri itiyorum ve bence manikürden hem daha iyi duruyor hem manikür sırasında olduğu gibi tırnak etlerim zarar görmüyor.

Geçtiğimiz aylarda tırnak ve tırnak eti bakım kremi olarak burt bees kullanmıştım,okumak isteyenler tıktık .

Lapitak'ın tırnak ve tırnak eti bakım kremi oldukça hafif yapıda ve diğer tırnak bakım kremlerine oranla az yağlı his bırakıyor.Sanırım su bazlı bir yapısı var bu yapı sayesinden tırnak ve tırnak etlerine yapılan bakım sonrasında oje sürmek imkaznsız hale gelmiyor.Sanırım tırnak bakım ürünlerinde en büyük sorun genelde kalan o yağlı yüzeyin üzerine oje sürmek oluyor ki genelde sürülemediğinden bir yerde bakım işlemi yarıda kesilmek durumunda kalabiliyor.Lapitak'ın tırnak bakım kremi sertleşmiş tırnak ve tırnak etlerini yumuşatıp oldukça güzel nemlendiriyor.Özellikle sertleşmiş tırnak etlerini yumuşatıp daha kolay geriye ittirilebilir hale getirmesinin yanı sıra içeriğindeki E vitaminiyle hem besleyip hem yumuşatıyor.

Günde iki kez kullanımı tavsiye edilsede ben her gün 2 kez tırnak etlerime krem sürmeye vakit bulamadığımdan haftada bir kez kullanıyorum.Sadece tırnak diplerime sürüp hem tırnak hem tırnak etlerine hafifçe masaj yaparak tüm tırnaklarıma sürdükten sonra ahşap tırnak bakım kitleriyle tırnak etlerimi geriye ittirip işlemi tamamlıyorum.Benim için haftada bir kez bu işlemi yapmak yeterli geliyor,siz tırnak ve tırnak etleri için neler kullanıyorsunuz? 

7 yorum:

 1. çok severek kullanıyorum ama ben her akşam oje değiştirdiğim için her akşam yapıyorum uygulamayı tırnak çevrem yumuşacık oldu :-))

  YanıtlaSil
 2. Su an sadece el kremi sürüyorum, ama tirnak etlerim cok kötüyken almanyada satilan p2 markasinin seftali kokulu bir yagini kullanmistim, cok iyi gelmisti. Bu ürün sanirim almanyada yok zaten hic görmedim :)

  YanıtlaSil
 3. Tırnak kremlerini çok pratik buluyorum ama henüz hiçbirini kullanamadım :) Lapitak'ın uygun fiyatlı olduğunu da düşünüyorum, en kısa zamanda almak isterim. Ben de o an için en iyi nemlendiren el kremim hangisi ise (özellikle shea yağlılar çok işe yarıyor) tırnak çevreme günde 1 kerede olsa masaj yapmaya çalışıyorum, işe yarıyor.

  YanıtlaSil
 4. Ben de senin gibi manikür konusunda sıkıntı yaşıyorum, oldukça rahatsızlık veriyor bana. Genelde tırnak yağlarından kullanmaya çalışıyorum ama pek de memnun değilim. Bu ürünü en kısa zamanda deneyeceğim teşekkürler:)))

  YanıtlaSil
 5. Bende bu ürünü kullanıyorum ve oldukça memnunum gerçekten kullanınca memnun kalıcaksınız :)

  YanıtlaSil
 6. Ben de Mavala ürünleri kullanıyorum.Bu arada blogumda çekiliş yapıyorum, beklerim.

  YanıtlaSil
 7. Lush Lemony Flutter ve bu kremi kullanıyorum bende :)

  YanıtlaSil